ANAHTAR TESLİM PROJE

DURUMU : DEVAM EDİYOR

İSTANBUL BALAT MEHMET ALPER EVİ

İstanbul Balat' ta, 2 adet dükkan, 2 adet 1+1 ve 2 adet dubleksten oluşan, anahtar teslim uygulamalı projemiz.

Boş arazi üzerinde arkeolojik sondaj çalışmaları yapıldıktan sonra, çevre parsellere zarar vermemek adına 4 tarafına kuyu temel yapılmıştır. Hafriyat alındıktan sonra, tesviye mıcırı serilerek, grobeton dökülmüştür. Haritacı ile köşe kotlarını belirledikten sonra, yapının oturacağı dış çevreye, 20 lik yatık duvar örülmüştür. Duvarlar sıvandıktan sonra, temel bohçalama yalıtımı yapılmıştır. Yalıtım üzerine koruyucu şap atıldıktan sonra, temel demiri bağlanarak, temel betonu dökülmüştür.

Betonarme kısmı bittikten sonra, çelik çatı sistemi yapılarak, üzerine 2 kat 15 mm su kontrası, su yalıtımı ve buhar dengeleyici uygulanarak, gürallar marka marsilya tip kiremit döşenmiştir. Güvercinlik ve saçak kısımlarına wmzinc çinko kaplama yapılmıştır. Yağmur iniş boruları da wmzinc çinko ile uygulanmıştır. Dış duvarlar 20 cm ytong ile, iç duvarlar 15 cm ytong ile örülmüştür. 

Dış duvarlar kaba sıva yapıldıktan sonra, patenti bize ait olan GLASSIVA uygulaması ile tamamlanmıştır. Alüminyum doğramalar Asaş marka seçilmiş, Doğrama kenarları yine asaş marka kompozit ile söve olarak tasarlanmıştır. 

Tüm daire kapıları, lake ahşap kapı, mutfak dolapları çizilmez akrilik malzeme ile tasarlanmıştır. Vitrifıye malzemeleri vitra, duşlara seranit aquanit uygulanmıştır. Bataryalar ECA olarak seçilmiştir. Mutfak tezgahları Çimstone olarak uygulanmıştır. Ana merdivenlere, alüminyum korkuluk uygulanmıştır.

Dükkan panjurları, Alüminyum delikli sistem kullanılarak yapılmıştır. Tüm bahçe ve giriş kolon kaplamaları, bazalt taş ile kaplanmış, bahçe kısımları çesan demirleri ile dekore edilmiştir.